Uncategorized

Pieczone frytki z warzyw dla dzieci (rozszerzanie diety)

28 stycznia 2018 przez Aleksandra

Pieczone frytki z warzyw dla dzieci (rozszerzanie diety)

Dobry pomysł na przekąskę dla dzieci jak i na zabawę! Jak dam mojej córce takie frytki do jedzenia to mam pół godziny spokoju, tak ją fascynuje samodzielne jedzenie (ale potem pół godziny sprzątania… coś za coś) 🙂 Taka przekąska nadaje się dla dzieci w wieku od ok. 8-9 miesięcy, gdy dziecko już umie samodzielnie brać przedmioty do rączki, świetnie uczy koordynacji ręka-oko-buzia. Dla bezzębnych dzieci najlepiej nadaje się słodki ziemniak i dynia, gdyż po upieczeniu są na tyle miękkie, że dziecko może je rozmiażdzyć dziąsełkami, a jednocześnie zachowują swój kształt.

Piekłam również marchewkę obtoczoną w maśle orzechowym (pycha!!!), ale nie da się jej upiec tak, żeby była bardzo miękka (bardziej nadaje się dla dzieci z ząbkami), a przy dłuższym pieczeniu bardzo się wysusza, więc ja ją po prostu blenduję z odrobiną wody na puree i podaję łyżeczką, mała ją uwielbia! Bataty doprawiam świeżym rozmarynem i suszonym czosnkiem, a dynię przyprawą curry, nie należy się obawiać u małych dzieci odważnego przyprawiania, ale jeśli takie przyprawy Wam nie odpowiadają, możecie je oczywiście pominąć.

Zobacz wszystkie moje przepisy dla dzieci.

pieczone frytki warzywne dla dzieci (rozszerzanie diety) baked veggie fries for babys (complementary feeding)

Pieczone frytki z warzyw dla dzieci (rozszerzanie diety)

SAVE THIS RECIPE
pieczone frytki warzywne dla dzieci (rozszerzanie diety) baked veggie fries for babys (complementary feeding)
Drukuj przepis

RATE THE RECIPE

(click on the stars)

No ratings yet
czas przygotowania 15 min
czas gotowania 30 min
całkowity czas 45 min
porcje 2 porcje

składniki

 • 1 mały batat
 • 1 mała gałązka świeżego rozmarynu
 • ¼ łyżeczki suszonego czosnku
 • mały kawałek dynii użyłam piżmowej
 • ¼ łyżeczki przyprawy curry
 • ¼ łyżeczki oleju
 • 2 małe marchewki
 • 1 czubata łyżeczka masła orzechowego

wykonanie

 • Piekarnik nagrzać do 175 stopni.
 • Batata obrać i pokroić na frytki o grubości ok. 1 cm, dynię obrać i pokroić na frytki o grubości ok. ½ cm. Warzywa posmarować minimalną ilością oleju do smażenia (nakładam go silikonowym pędzelkiem), bataty posypać drobno pokrojonymi igłami rozmarynu i czosnkiem, a dynię przyprawą curry.
 • Marchewkę obrać i przekroić na pół wzdłuż i jeśli marchewki są długie to też wszerz, posmarować masłem orzechowym.
 • Warzywa ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec około 30 minut, aż warzywa będą bardzo miękkie. Lekko ostudzić i podawać (uwaga curry bardzo brudzi).

uwagi

- batat i dynia nadają się dla dzieci w wieku od ok. 8-9 miesięcy, gdy już umieją brać przedmioty do rączki, dla mniejszych dzieci warzywa można zmiksować na puree - marchewka bardziej nadaje się dla dzieci z zębami bocznymi, nie jest tak miękka jak batat i dynia, można ją również zmiksować i podać łyżeczką – jest przepyszna!
Tried this Recipe? Rate the Recipe and tell us what you think in the Comments!

pieczone frytki warzywne dla dzieci (rozszerzanie diety) baked veggie fries for babys (complementary feeding)

pieczone frytki warzywne dla dzieci (rozszerzanie diety) baked veggie fries for babys (complementary feeding) pieczone frytki warzywne dla dzieci (rozszerzanie diety) baked veggie fries for babys (complementary feeding)

 

Zobacz także

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Recipe Rating - click on the stars!
The maximum upload file size: 1 MB. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here